20 Nisan 2014 Pazar

MARC JACOBS DAISY EAU DE TOILETTE

DAISY, BOŞ VERMİŞLİĞİN VE GÜNEŞ IŞIĞININ KOKUSU Kulağa çok saçma gelebilir hatta boş vermişliğin kokusu mu olurmuş canım dedirtebilir bu başlık. Bahsettiğim boş vermişlik her şeyden vazgeçme noktasındaki değil de her şeye sımsıkı sarılma anındaki boş vermişlik. Gerisini bırakma tavrı. Üzerime düşeni yaptım, içim rahat, mutluyum havası. Bu havayla yüze oturan hafif bir gülümseme ve kendisinden sebep boş vermişlik hissinin kokusudur MJ Daisy benim için.
Parfümleri kategorize ederken yüz ifademi değiştirip değiştirmemelerine göre ayrımlar yaparım. Bazısı gülümsetir, bazısı şaşırtır, bazısı da yüzümü ekşitir. Yüz ifademi hiç değiştirmeyen kokular da ‘eh işte’ kokuları olarak kişisel uzay boşluğumda yerlerini alırlar.


MJ Daisy de yüz ifademi değiştirenlerden. Üstelik gülümsetme gücü olan parfümlerden birisi. Şirinlik abidesi şişesiyle başlayalım… Görenin gözlerinden kedi yavrusu görmüş gibi kalpler çıkmasına sebep olan şişenin tüm albenisi kapağında saklı. Metal kapak üzerine monte edilmiş plastik beyaz papatyalar Daisy’den başka herhangi bir yerde fazlaca yapay durabilirlerdi.


Küçüklüğünde evin arkasındaki tarladan(şimdi oradan iki yönde toplamda 6-7 şeritlik bir yol geçiyor maalesef) bol bol papatya toplamış biri olarak söylemeliyim ki Daisy papatya kokmuyor J Floral-woody-musk koku ailesinin üyelerinden olan Daisy’nin üst notasında çilek, menekşe yaprakları, kalp notasında menekşe, yasemin, dip notasında ise musk ve vanilya bulunuyor. Parfümü ilk kokladığınızda aldığınız koku daha meyveliyken zaman geçtikçe çiçekler ve son olarak da muskı almaya başlıyorsunuz. Musky bir bitişi var parfümün. İçerikteki çilek kesinlikle bir kırmızı meyve tatlılığıyla değil de taze toplanmış yeşil yeşil kokan bir etkiyle katılıyor parfüme. Sanıyorum bu mutlu hissettiren ve boşvermişlik duygusunu tatmanıza sebep olan da menekşe yapraklarına karışmış çileğin kokusu. 


Bu arada eklemeden geçmeyim, içerikte yazılmasa da citrus tonlar da barındırıyor bence parfüm. Ferahlığı buradan geliyor diye düşünüyorum.


Risksiz, sade, rahat bir koku arayışında olan kadınlar rahatlıkla kullanabilirler Daisy'yi. Tam bir yazlık gündüz kokusu. Bembeyaz ve güneş ışığıyla dolu... Bu parfümü kullandığınız gün kesinlikle beyaz giyinin. Etkisinin iki katına çıktığını fark edeceksiniz.

Daisy kadını, güneş ışığının içinden geçtiği kadın bence. 

Sakin, mutlu, huzurlu…

(Görseller Pinterest'ten alınmıştır.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder