9 Temmuz 2014 Çarşamba

EN GÜZEL YAZ KOKULARI

BÖYLE DE BAŞLIK OLMAZ Kİ AMA

Yazının başlığı bu olmamalıydı. Bir kadın dergisinin sıralamasına girecekmiş gibi duran başlığımı beğenmedim ama en iyi nasıl tanımlarsın ki yazının içeriğini? Başlıkla tabii ki!
Yaz kokusu kış kokusu ayrımı yapmak ne kadar doğrudur, bunun yetkili mercisi değilim elbette.
Yazlık kışlık ayrımını sadece kendiniz için yapmanızı tavsiye ediyorum ben. Malum hava sıcak, tatile gitmesen bile bir tatil kafası mevcut bünyede. Instagram zaten deniz, kum, güneş fotoğraflarıyla dolu. (Yazar burada tatil yapan herkese olan kıskançlığını dışa vurmaya çalışmaktadır J Ayrıca kendi tatili için de gün saymaktadır)
Her neyse… Yaz kafası diye bir şey var kesinlikle ve o hafiften güzel kafayı kokularla da o moda sokmak gerektiğine inanıyorum. O yüzden de en güzel yaz kokuları yazım huzurlarınızda!

1- Yazının en başına daha önce yaz kokularının hası diyerek bahsettiğim Light Blue’yu koyuyorum. Okumak için buraya alalım.


2- İkinci yaz kokusu önerim ise Yves Rocher’dan Lilas Mauve. Tam bir leylak kokusu. Baharda yolda yürürken kenarda köşede yeni açmış leylakların kokusu burnunuza gelir ya hani işte öyle kokuyor kendisi. Kesinlikle çok ferah. Taze taze kokmak isterseniz ilk tercihiniz olabilir. Sıcak yaz günlerine de çok yakışır.


3- Listenin üçüncü sırasını iki parfüme veriyorum. Bvlgari’den Omnia Crystalline ve Omnia Coral. 


Ah Coral! Muh-te-şem kokuyor. Nar, hibiskus, bergamot ve kırmızı meyvelerin kokusu rüzgarla burnunuza çalınıyor sanki. Ayrıca rengiyle de mesajını veriyor. Yazın hele bir de bronzlaşmışsanız mercan rengi giyin!4- Dördüncü sırayı Marc Jacobs’ın Daisy’sine ayırdım. Boşuna boş vermişliğin ve güneş ışığının kokusu demedik J Kendisi ile ilgili yazı ise şurada.


5- Beşinci sırayı Lanvin Eclat d’Arpege’e verdim. Vermekle de çok iyi ettim bence J Nasıl güzel bir kokudur anlatmaya kelimeler yetmez. Zaten kendisi buraya konuk etmeyi planladığım kokulardan biri. Tam bir prenses kokusu J6- Altı numara Givencyh Ange ou Démon Le Secret’ın. Yeşil çay ve çiçek kokar. Ayrıca yıllardır aradığınız o çok özel çiçek kokusu olma ihtimali yüksek. Sıradaki parfümeri ziyaretinizde kendisini kesinlikle koklayın. Melek veya şeytandan melek olan kendisi. Bilginize J7- Yedi numara aslında listede daha yukarıda olması gerekirken benim yazıyı tamamlama heyecanımdan buraya kalan Jil Sander Sun. Hani Nivea güneş kreminin kokusuna bayılırız ya hepimiz, işte Jil Sander Sun da o Nivea güneş kremi kokusunun biraz yoğun versiyonu. İsmi güneş olan bir parfüm yazın kullanılmaz da ne zaman kullanılır ki hem?

 8- Sekizinci sırayı Hindistan cevizi notasına ayırmak istiyorum. Parfüm değil nota J Hindistan cevizi de fazlaca yazı çağrıştıran bir koku bence. Kendisinin başarılı örnekleri olarak da Body Shop Coconut, Victoria’s Secret Coconut Passion ve Escada Pasific Paradise denenebilir. İçlerinden benim favorim VS Coconut Passion.   9Dokuz numarada Bath and Body Works’ten iki parfüm var. Biri Japanese Cherry Blossom. Kiraz çiçeği içeren parfümler bir anda her yeri sardı. Kendisi de buna güzel bir örnek. Bath and Body Works’ten ikinci seçim Be Enchanted. Koku olarak Lancome Midnight Rose’un biraz daha hafifi diyelim.

 10Onuncu ve son parfüm Zara’dan. Zara parfümlerindeki hep bir şeylere benzer olma hali mevcuttur malum. Yine bir şeyleri anımsatan bir parfüm ama çok güzel kokuyor J 6902 Hollywood Boulevard Los Angeles mandalina kabuğu gibi kokuyor. Ben kendisiyle çok yeni tanıştım. Ama gerçekten çok sevdim. Tam bir yaz kokusu.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder