7 Temmuz 2014 Pazartesi

NARCISO RODRIGUEZ FOR HER

SEN KİMSELERE BENZEMİYORSUN!

Hani moda dergilerinde sıkça kullanılan bir kalıp vardır. ‘zamansız şıklık’ diye. Bu tabiri duyunca bi’ gülümserim ben. Moda diye her sezon farklı bir şeyi arzu nesnesi haline çevirip sonra da zamansız şıklıktan bahsetmenin şuursuzluğu komik gelir.
Ha zamansız şıklık denilen şey keşke olsa. Keşke birkaç yıl sonra giydiklerimizin fotoğraflarına bakıp gülmesek ama maalesef zalım moda endüstrisi buna izin vermez çoğu zaman.

Yine çok uzun bir giriş oldu… Pardon J
Moda dünyasının zamansızlık klişesine lafımı ettikten sonra zamansız bir parfümden bahsetmek istiyorum J Şimdilerde YSL Opium kokladığınızda anneniz aklınıza geliyor ya hani, işte bu parfümün size herhangi bir şekilde geçmişi anımsatmasının pek yolu yok. O kadar kendine has ki her dönemin en yeni kokusu olabilir.

Narciso Rodriguez (Narsizo Rodrigez diye okunuyor) for Her, daha önce kokladığınız her şeyi bir tarafa koyacağınız, piyasadaki parfümleri sorgulayacağınız bir kokuya sahip. Başka bir boyuttan bahsediyorum. Birbirinin aynısı floral-fruitylerden sıkılanlara ilaç gibi geleceğinden eminim. Çıkalı çok uzun zaman oldu, kalabalık bir hayran kitlesi var bu parfümün ama sanki TR’de gereken ilgiyi görmedi gibi. O ilgiyi görmesini ister miydim? Hayır J
Kullandığı parfümün adını kimselere söylemeyen obsesif bir kadın olduğum sanılmasın, sadece her yerde onu koklamak ve kendisine alışmak istemiyorum. Ben onu her kokladığımda ilk defa koklamışçasına şaşırıp mutlu oluyorum çünkü.Parfümümüzün notalarına ve koku ailesine gelince… Cennetten çıkma bir musk kokusu diyelim J
Üst notalarda osmanthus, portakal çiçeği ve bergamot; kalp notasında amber ve musk; dip notasında ise vetiver ve vanilya bulunuyor. Parfümümüzün yaratıcıları da bu dünyanın pop starları kıvamına gelmiş olan Christine Nagel ve Francis Kurkdjian.
Eğer koklamadıysanız kesinlikle deneyin, koklayıp da beğenmediyseniz bir şans daha verin, hak ediyor çünkü.

Peki NR’yi kimler kullanır?
Hani kalabalık bir ortamda konuşmasa bile ilgi çeken bir kadın vardır. Bakışı, duruşu, oturuşu, ya da her neyiyse bir şekilde çekici kılıyordur onu. “Buradaki hiçbir şey beni kendimden daha fazla ilgilendirmiyor” bakışı vardır gözlerinde. Biraz yaklaşın kendisine. NR kokuyordur eminim J

Son olarak gelelim NR'li kombin önerilerine. Giyin, giydirin J Zira şu kıyafetlerin herhangi bir kişide kötü görünme ihtimali yok. 
(Görseller Pinterest'ten alınmıştır.)