22 Ağustos 2014 Cuma

PARFÜM 101/İKİNCİ DERS

DOĞRU KOKU DOĞRU ERKEKBaşlıktan anlaşılan şu: Sizin için doğru olan kokuyu bulmanız doğru erkeğe giden yolda yardımcınız hatta yol göstericiniz olacak.

Asıl anlatacaklarımsa biraz farklı.

Şu meşhur soru kalıbı var hani; “Doğru kırmızı ruju mu bulmak daha zor, yoksa doğru erkeği mi?” gibi. Ya da “iyi kesim bir trenchcoatı bulmak doğru erkeği bulmaktan daha mı zordur?” gibi.


Kadınların hayatları boyunca arayıp da bulamadıkları (bak şimdi aklıma geldi mesela, ben hep mükemmel beyaz tişörtün peşindeyim) çeşitli nesneleri bay doğruyu bulmaktan daha zor olarak nitelendirmesi ilk benim aklıma gelmedi yani.

Ben de bu sorulara bir tane daha eklemeye geldim. Hayatlara soru katmak benim işim çünkü. Kendi kararsızlıklarımı başkalarına da yansıtmaktan büyük keyif alıyorum J

Doğru erkeği mi bulmak daha zor, yoksa doğru parfümümü mü? Ne dersiniz?

Parfüm; görünmeyen giysiniz. Bazen sizden önce gideceğiniz yere varan hatta siz oradan ayrıldıktan sonra orada bir iz bırakmışçasına sizi hatırlatan bir şey bu.
Christian Dior boşuna dememiş “Bir kadının parfümü onun hakkında el yazısından daha çok şey söyler” diye.Sizin yerinize mesajı veren başka bir şey var. Bu da bir koku. Ne harika değil mi?
Peki bu mesaj yanlış verilirse? Mesaj “sert kadınım ben” iken, “playboy tavşanıyım ben” diye anlaşılırsa mesela?

Zor iş! Çok zor bir iş kendini anlatan kokuyu bulmak.
Onun için buralarda kalın J


Mutlu cumalar ♥

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder