23 Eylül 2014 Salı

DOLCE GABBANA DOLCE FOR WOMEN

YENİ?


D&G’nın son parfümü Dolce ile ilgili söylemek istediklerim var.
'Eh işte kokuları'mı yazmamaya çalışıyorum ama kendisinin öyle bir tanıtımı yapılıyor ki son birkaç gündür, dayanamadım J

Üzgünüm Stefanocum ve Domenicocum. Pompalamaktan bıkmadığınız “İtalyanız biz, havalıyız biz, en cool da biziz, en sıcakkanlı da biziz” yaklaşımınız bu sefer biraz patlamış görünüyor. Daha da söylerim ama S/S ’15 defileniz hatırına susuyorum.
Dolce 2014’ün başında piyasaya sunuldu. Tanıtımlarında tabii ki bolca İtalya’dan, beyaz çiçeklerden ve Sicilya’dan bahsedildi. Ancak beklenen olmadı. İnsanlar sahiplenemedi kokuyu.

Teyzem alınmasın ama komşu teyzenin sadece günlere giderken sıktığı o temizliğe vurgu yapan parfümü gibi kokuyorsun Dolce!
Yüz kişiye sorsalar hangi kelime ile tanımlarsınız bu parfümü diye en az doksan beşi ‘temiz’ diyecektir.

Sabun kokusu olarak, duş jeli kokusu olarak, krem kokusu ya da body mist kokusu olarak doğru atış olabilirsin. Ama iş fine fragrance olunca daha karmaşık, daha heyecan veren, artan azalan ve hareket eden bir koku bekliyor insan. Dolce de aksine tekdüze ilerliyor. Ha ama çok iyi hediye olur bundan. Herkesin beğeneceği "hımm güzelmiş" diyeceği bir koku çünkü. Arada sırada kullanılacak ama imza koku olamayacak türden.

Temizlik duygusu uyandıran beyaz çiçek karışımlarının kraliçesi benim için Dior’un J’adore’udur. Dolce ondan rol mü çalmak istemiş artık ne yapmışsa olmamış diyor ve üç hayırla uğurluyoruz kendisini.

Bir de eklemeden geçmeyim, parfümün şişesinde de bir olmamışlık var. Çiçek şeklinde tasarlanmış kapak ve şişe fazlasıyla uyumsuz duruyorlar, sanki aceleye gelmiş gibi. Zaten parfüm hepten aceleye gelmiş gibi.

Parfümün künyesi:

Dolce Gabbana Dolce for Women
Çıkış yılı: 2014
Koku Ailesi: Floral
Üst Nota: Papaya çiçeği, neroli
Kalp Nota: Nergis, nilüfer, zambak
Dip Nota: Musk, kaşmir ağacı

Dolce ile ilgili söylemek istediklerim bu kadar.
Arz ederim!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder