2 Ekim 2014 Perşembe

ROBERTO CAVALLI EAU DE PARFUM

SEXY AND YOU KNOW IT!

Kokuları duygularla ya da kelimelerle tanımlamak önce tuhaf geliyor aslında. Ama sonra evde pişen kek kokusunun insanın yüzünü nasıl gülümsettiğini, evinden uzaktayken tanıdık bir koku almanın verdiği huzuru, özlediğin birinin kokusunun ansızın bir yerlerde burnuna çalınmasının göz yaşartma gücünün en acı soğanlardan daha etkili olduğunu hatırlayıp tuhaf falan değil, çok normal diyorum.

Diyorum çünkü çok iddialı bir kelimeyle tanımlanan bir parfüm var bugün burada.Bir koku ile cinsel çekiciliği arttırmak ya da üstünü/altını çizmek, belirtili nesne haline getirmek mümkün müdür sorusuyla yola çıkarsanız eğer, son yıllarda piyasaya sunulan ve seksi kelimesi ile çokça yan yana kullanılan bir parfüme, Roberto Cavalli’ye çıkıyor yolunuz.

Benim fikrim mi? Seksi sıfatının kendine güvenle çok yakından ilişkisi olduğunu düşünüyor ve bu parfümün kendine güvenen demir lady kadınlar için yaratıldığını düşünüyorum.


Eklemeden geçemeyeceğim bir özelliği daha var Roberta Cavalli Eau de Parfum'ün. Sadece koku duygusuyla nasıl verilebildiğine aklımın ermediği bir şekilde lüks bir ürün hissi de veriyor parfüm. Tuhaf gelebilir ama parfümü kokladığımda gözümün önünde kadife kumaşlar beliriyor :) Kadife gibi yumuşacık bir koku. Kendinize sarılmaya kalkışabilirsiniz, o derece :)

Parfümün künyesi:

Roberto Cavalli Eau de Parfum
Çıkış Yılı: 2012
Koku ailesi: Ambery-floral
Üst Nota: Pembe Biber
Kalp Nota: Portakal Çiçeği
Dip Nota: Benzoin, Tonka Fasülyesi, Vanilya
Tasarlayan Burun: Givaudan'dan Louise Turner


Sanırım ilk defa bu kadar yoğun bir kokuyu böylesine beğenerek anlatıyorum. İçerisindeki portakal çiçeğinden olsa gerek.
Roberto Cavalli Eau de Parfum, portakal çiçeğinin etkisinin oldukça yoğun olduğu bir parfüm. Onu kendine has yapan ise içerisindeki benzoin. Hafif burun kesen benzoin parfümün karakterini de oluşturuyor aynı zamanda. 
Keskin, net ama sımsıcak bir koku. 
Bir kaç fısla gündüz kullanımı için kolay ve etkili bir koku olabilirken dozunu arttırdığınızda mükemmel bir gece kokusuna dönüşebilir.


Reklam videosuyla bitirelim, ilk izlediğimde kokuyu daha koklamamışken  'fazla' bulmuştum açıkçası. Ama şimdi RC için az bile diyorum :) 

'Kendine güvenme'nin parfümü Roberto Cavalli Eau de Parfum gibi biraz portakal çiçeği, biraz benzoin, biraz da vanilya kokuyor olmalı.

Sonbahar her ne kadar isminde bir son barındırsa da yeni başlangıçlar için en uygun mevsim bence. Ne kış kadar soğuk ve kasvetli, ne yaz kadar sıcak ve başıboş, ne de ilkbahar kadar kaygısız ve saçma bir umut dolu :) 
Bu sonbahar kendine her zamankinden daha çok güvenen 'yeni bir sen' için yanına alacağın koku Roberto Cavalli Eau de Parfum olsun.
Ne de olsa;

" - Who run the world?
- Girls!!!"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder