3 Aralık 2014 Çarşamba

THE BODY SHOP WHITE MUSK FOR MEN


BEYLER!

Erkek parfümlerinin hepsinin birbirine benzemesinden siz de sıkıldınız mı beyler? Kolonyanın değişik versiyonlarını size çok gören endüstri de sıktı artık değil mi? Bir tarafta Gio’dan türemiş aquatic-fresh yönler, bir tarafta da 1 Million’dan türemiş tatlı baharatlar. Hepsi bu mu peki? Endüstri kozmetik konu olduğunda hep yaptığı gibi yine kadınlara mı çalışıyor?Artık tüm erkek parfümlerini birbirine benzetmeye, “Aman hepsinin sonu aynı işte, ilk başta ferah bir notayla açılırlar, sonra çiçeksi-baharatlı heyecanlandıran bir orta nota derken biraz vetiver, biraz paçuliyle sert ve sıkıcı bitişlerini gerçekleştirirler” diyordum ki onunla tanıştım. Bugüne kadar tanıdıklarıma hiç benzemiyordu. (Selam ben Issız Adam’dan Ada J)

Yıllar olmuş aslında piyasaya çıkalı. Bir iki yerde duymuştum methini ama hiç koklamamıştım.

Geçen hafta arada bir gelen “Dur gidip bir şeyler koklayayım, yeni neler varmış?” duygusuyla geziniyorken Body Shop’a girdim. Yan yana kokulara bakarak “Bunu biliyorum, bunu da biliyorum, bu zaten yeni değil” diye ilerliyordum ki kendimi erkeklere ayrılmış minik kısımda buldum J

Sonra kendisi ile göz göze geldik. “Aa bi yerden tanışıyor muyuz sizinle?” dedim. Sade, gösterişsiz şişesi çok hoşuma gitmişti açıkçası. O da “Kadın versiyonuma olan hayranlığınızı biliyorum, duyuyorum yan raftan, ama sizinle hiç tanışmadık” dedi. “E tanışalım o zaman” dedim ben de.

Ve tanıştık…

“Bazen ne kadar saçma şeylere vakit ayırıyorum, niye defalarca girdiğim şu mağazada sizi bir kere bile koklamamışım şimdiye kadar?” dedim. Kibarca, nazikçe, hep yaptığı bir şeyi yaparmış gibi göz kırptı. Tam bir beyefendi gibi “Tanıştığımıza çok memnun oldum.” dedi. 


Ben çok uzun zamandır beni böylesine etkileyen bir erkek parfümü koklamadım.
The Body Shop White Musk for Men, kim kullansa sonsuza dek ona ait olacakmış gibi bir kokuya sahip. Kullanan erkeğe “Sen doğuştan böyle kokuyor olabilir misin?” diye sorular soracak hale bile getirebilir insanı. Hani teni öyle kokuyormuş gibi. Ten kokusu gibi. (Ya da ben yine bir kokuda kendimi kaybettim!)

Parfümün künyesi;

Koku Ailesi: Aromatik
Üst Nota: Lavanta
Kalp Notası: Yasemin, Sardunya
Dip Nota: Sandal Ağacı, Tonka fasülyesi, Musk, Vetiver

Parfümü bileğime sıkınca aldığım yumuşak, kadifemsi kokuya bayılmamdan başka bir şey daha var aslında. Yine bir tanıdık gelme duygusu. Bu sefer hayranı olduğum parfüm Prada Iris’i anımsadım.
( Hemen notalarını kontrol ettim ama notalarda Iris çiçeğine rastlamadım. Biraz şaşkınım açıkçası. Halbuki çok emindim içeriğinde Iris olduğundan L )

Prada Iris’i bir erkeğe uygulamak istesen ne hale getirirdin sorusunu bana sorsalardı eğer büyük ihtimalle onlara The Body Shop White Musk for Men benzeri bir koku sunardım.
Yalnız notalarda belirtilen lavantayı hiç almadığımı söylemem lazım. Lavanta kokusundan çok hoşlanmadığım için belirtme gereği hissettim. 

Sade şişesi, ulaşılabilir fiyatıyla şans verilmeyi fazlasıyla hak eden bir koku White Musk for Men. Günün her saatinde kullanıma uygun bence. Tek sorun kalıcılığı olabilir ki, bu Body Shop ürünlerinde genel olarak yaşanan bir sıkıntı. Bunu da kofre setini kullanarak aşabiliriz diye düşünüyorum. 

Kokladığımdan beri öyle bir haldeyim ki her gün bu kokuyla yaşasam sıkılmam sanki.

Şimdilerde planım parfümü eşime alıp burnumu boynuna yapıştırmak hatta J
Yılbaşı için de çok güzel hediye olur bundan, aklınızda bulunsun. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder