13 Ağustos 2014 Çarşamba

LANVIN MARRY ME!

EVLEN BENİMLE

Burada yazacaklarımı yapan bir erkek olur inşallah da teklifi alan hanım kızımızın dualarına konu olarak girerim J

Koku hafızası diyip duruyorum yazılarımda. Özel bir günü bir parfümle hafızaya kazımak muhteşem olacaktır, güvenin bana!

Bir parfümle evlilik teklifi nasıl olur bunu anlatacağım.
Aşağıda okuyacaklarınız benim basit kurgumdan ibaret. Aklına daha iyi bir fikir gelen olursa onu uygulasın. Başlatması benden!
Adım adım anlatıyorum.

1.      En yakın parfümeriden veya internetten bir adet Lanvin Marry Me! parfümü satın alıyorsunuz önce.
Parfümün ismi bir şeyler çağrıştırdı mı yoksa?

Hemen parfümle ilgili de kısaca bilgi vereyim. Teklifinize yakışacak bir koku olduğundan emin olabilirsiniz öncelikle bunu belirteyim. Parfümün bir kaç farklı versiyonu var. Benim kokladığım ve burada notalarını anlattığım ilk çıkan versiyonu. Kendisi floral-fruity ailesinden. Üst notalarında acı portakal, frezya, şeftali var. Kalp notasında yasemin, gül ve manolya; dip notasında ise musk, sedir ağacı ve amber var. Uçuş uçuş bir koku. Tam da "evlen benimle" demelik aslına bakarsanız. Frezya çiçeğinin kendine has muhteşem bir kokusu vardır eğer kokladıysanız. Lanvin Marry Me! portakal, frezya, şeftali, yasemin kokteylinin olabilecek en hafif hali. Gerçekten çok güzel!

2.      Bu güzel parfümü içine koyacağınız çok da büyük olmayan sevimli (mümkünse üzerinde ayıcık olmayan) uçuk pembe bir kutu buluyorsunuz. Nereden bulacağım diye sorarsanız eğer, internetten bakabilirsiniz veya büyük kırtasiyeleri gezebilirsiniz.

3.      Hazır kırtasiyeye gitmişken güzelinden bir not kartı alıyoruz. Mümkünse kutunun rengine uyum sağlasın ve lütfen yine üzerinde ayıcıklar bulunmasın. Bir de kart çok kocaman bir şey olmasın. 
4.      Bu karta güzel bir not yazıyoruz. Oradaki yaratıcılık size kalmış ama el yazınızla olması çok önemli. Şöyle olabilir mesela: “Bu akşam birlikte bir yemek yiyelim ne dersin? Sana söylemek istediklerim var”

Şimdi neden bu notu yazdık hemen onu açıklayalım. Evlilik teklifi şaşırtıcı olsun, hiç beklenmedik bir zamanda olsun tamam ama hanım kızımız o akşam bir teklif alacağının bilinciyle belki bir ruj sürmek ister. Neticede o akşam o yüzük parmağa takılınca bir sürü fotoğraf çekilecek. Bunlar önemli şeyler beyler. Hafife almayın!
Ayrıca o notu okuduğu andan itibaren inanılmaz mutlu olacak ve sabırsızlıkla akşamı bekleyecek. Ayrıca parfümün ismi zaten evlen benimle olduğu için akşam konuşulacaklardan her ne kadar haberi olsa da "nasıl olacak, nereye gideceğiz, Allahım evlenecek miyiz şimdi?" derken heyecandan bayılıverecek J

5.      Kartı yazdık kutumuzu kapattık. Bir çiçekçiye gidiyoruz şimdi. Orada sade ve sevimli bir buket yaptırıyoruz pembe güllerden. Ama şaşalı bir buket yaptırmak, üzerine nazar boncuğu taktırmak ya da o güzelim güllerin üstüne sprey sıktırmak yok! Olabilecek en sade kağıtla sarılsın mümkünse o buket.
6.      Son olarak, bu güzel buketi ve de kutuyu hanım kızımızın çalıştığı yere gönderiyoruz.

Bence teklifin en güzel kısmı burası. Eğer iş yerinde tanıdığınız bir arkadaşı varsa “Böyle böyle bir şey yapıyorum, şaşkınlık hallerinin fotoğrafını çekebilir misin rica etsem?” diyin. Olmuşken, kaymaklı ekmek kadayıfı olsun J

Ayrıca gönderdikleriniz ulaştıktan sonra ofiste kopan tantana, meraklı bakışlar, çekilen fotoğraflar derken ortamda olmadan oranın yıldızı olacaksınız.
Hanım kızımız muhakkak ki arayacaktır sizi. Artık o telefonda söyleyeceklerinizi de ben yazmayayım.
Akşam yemeğinde gidebileceğiniz yerler, seçeceğiniz yüzükle ilgili google amca benden daha iyi bir yardımcı olacaktır. O yüzden o kısımları da atlıyorum.

Akıllardan hiç çıkmayacak teklifiniz ve bol bol anlatılacak sevgilisi x’e şöyle evlenme teklif etti diye. O parfüm makyaj masasının bir kenarında duracak uzun bir süre. Hatta şişesi atılmaya kıyılamayacak belki. Yaşlı teyzeler gibi şefkat doluyum şu an J 


Bol şans!