15 Ekim 2014 Çarşamba

GUCCI GUILTY FOR WOMEN

CESUR VE GÜZEL

İlk yazımı yazmamın üzerinden neredeyse yedi ay geçmiş. Ve ben yedi aydır onu yazmayı akıl edememişim.
Neden oldu, nasıl oldu da kendisini atladım, başka başka parfümlere methiyeler düzerken aklıma neden hiç gelmedi bilmiyorum J

Bir parfüm düşünün, leylak gibi ferah bir notayla açılıp paçuli ve amberle bitsin. Burnu hiç yormasın, teninizde durdukça sizi baymasın ve koklayanı etrafınızda pervaneye çevirip tekrar tekrar size sokulmasına sebep olsun. (Bu arada, olur da bir arkadaşınızın ihtiyacı falan olursa paylaşmaktan çekinmeyin; kendisine karşı erkek cinsinin oldukça yoğun bir beğenisi varJ)

Gucci Guilty Eau de Toilette ilk olarak 2010 yılında piyasaya sunuldu. Arkasından Intense, Studs ve Pour Femme versiyonları da çıktı ancak onlar da ilk parfümün ekseni etrafında kokuyorlar. Öncelikle parfümün künyesi: 

Gucci Guilty For Women
Çıkış Yılı: 2010
Koku Ailesi: Oryantal-floral
Üst Nota: Mandalina, Pembe Biber
Kalp Notası: Leylak, Şeftali, Sardunya
Dip Nota: Paçuli, Amber

Notalarda yazan sardunyayı ben şimdiye kadar hiç yakalayamadım açıkçası. Mandalinayı da belki biraz o ferah ve taze açılışta alırsınız. Bu parfüm benim için daha çok leylak, paçuli ve amber üçlüsünün altın oranlarda karışmasıyla ortaya çıkmış bir karışım. 
Sıcacık ve sizi saran bir parfüm Gucci Guilty. Kendinize ait olduğunu hissedebileceğiniz, sanki teninizin kendi kokusu Guilty-miş gibi hissedebileceğiniz bir koku.


Gucci Guilty de tıpkı Roberto Cavalli gibi çıkışından itibaren seksi kokular listelerine oynayan bir parfümdü ve bunu başardı da. Çoğu yerde erkeklerin kadınlarda en beğendiği kokular listelerine giriyor. Kadınların kadınlarda en beğendiği kokular listeleri tabii ki yapılmıyor (kendi yazdığıma ters düşmek istemiyorum ama sanki biz hep erkekler bizde ne beğenir onunla ilgileniyoruz!) ama yapılsaydı orada da ilk sıralara oynardı.

Şişesiyle, kokusuyla, reklamıyla son yılların en başarılı parfümlerinden biri olan Gucci Guilty, şu aşağıdaki görselde‘olun’ denilen kadının kokusu bence. Şeytanın kendisinden çekindiği kadın yani. 


Parfümün reklamları yapılırken de hep vurgulanan seksi, baştan çıkarıcı ve cesur kadının kokusu şeklindeydi. Bir kokunun kullanıcı kitlesini reklamıyla belirlemek bana yanlış gelse de bu kez gerçekten koku karakteriyle örtüşen bir reklam kampanyası gerçekleştirildiğini düşünüyorum.
Ödül alan reklam videosunu Sin City'nin yönetmeni Frank Miller çekmiş.
Son olarak, bir kısım başka görseller de Guilty kadınına benim yakıştırdıklarım. Üstelik sonbaharlık yakıştırmalarım J ('Mevsim geçişlerinde ne giyeceğimi bilemiyorum' diye ağlayanlar, bendensiniz♥) 

Ve Guilty, gerçekten sonbahara en çok yakışabilecek parfümlerden biri, aklınızda bulunsun. 
(Görseller Pinterest, teenvogue ve larevuedekenza.fr'den alınmıştır)